سبد خرید 0

چگونه جواهرات نقره را تمیز کنیم ؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 10 تير 1399 در ساعت 14 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چگونه جواهرات نقره را تمیز کنیم ؟

اگر شما جواهراتی از جنس نقره دارید ، رطوبت و نیز نگهداری طولانی مدت ممکن است باعث تیره و کدر شدن آنها شود که این اتفاق در نتیجه اکسیده شدن بوجود می آید . اگر می خواهید این رنگ های تیره اکسید را به آسانی از بین ببرید باید به محض مشاهده اکسید بر روی نقره آن را تمیز نمایید .  به هر حال یک قطعه فلز نقره همیشه میتواند با کمی تلاش و تقلا ، درخشش خیره کننده خود را بدست آورد .

اگر تمیز نمودن یک قطعه از جواهرات نقره ( به علت سنگ های قرار گرفته بر روی آن و یا به سبب آنتیک و قیمتی بودنش ) دشوار است توصیه می شود که عملیات پاکسازی آن را به یک جواهر ساز حرفه ای بسپارید .

خوشبختانه روش های مختلفی برای بازگرداندن جلا و درخشش به جواهرات نقره وجود دارد .

1- یک روش سریع و موثر برای بازیابی درخشش نقره استفاده از محلول پاک کننده نقره است . نقره را به مدت ده ثانیه در محلول قراردهید ، کمی تکان داده و خارج سازید . پس از خارج کردن نقره از محلول ، آن را با آب شسته و سپس با یک پارچه نرم و یا دستمال توالت ( حوله ای و کلفت ) آن را خشک نمایید . این باعث شگفتی شما خواهد شد که نقره هایتان ظرف چند ثانیه درخشندگی خود را باز می یابند . در عین حال لازم به ذکر است که پاک کننده های جواهرات نقره ممکن است بویی شبیه به بوی تخم مرغ گندیده داشته باشند .

2- روش دیگر برای ازبین بردن لکه های تیره روی زیورآلات نقره ، استفاده از یک جلادهنده است . جلادهنده نقره یک انتخاب مناسب برای جواهراتیست که به دلیل قرار گرفتن مروارید و یا سنگ های ظریف و حساس بر روی آنها ، قابلیت فرو بردن در یک مایع پاک کننده نقره را ندارند .

3- روش بعدی برای جلادهی به زیورآلات نقره در خانه ، استفاده از خمیردندان می باشد . مقدار کمی خمیردندان را بر روی یک مسواک نرم ، پارچه و یا یک دستمال توالت ( حوله ای و کلفت ) قرار داده و به آرامی روی لکه ها را مالش دهید . قبل از اینکه نقره را بشویید اجازه دهید که چند دقیقه خمیردندان بر روی لکه ها عمل کند . و در آخر ، نقره را کاملا و با دقت بشویید و سپس با یک پارچه نرم روی آن را به آرامی مالش دهید تا خشک شود . ( دقت کنید که هیچ اثری از خمیردندان بر روی آن باقی نماند )

منبع : jewelryinfoplace.com

ترجمه : واحد ترجمه زورچی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()