سبد خرید 0

چگونه زیورآلات مسی را تمیز کنیم ؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 10 تير 1399 در ساعت 14 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چگونه زیورآلات مسی را تمیز کنیم ؟

گاهی اوقات شاید مشاهده کرده باشید که پس از چند ساعت استفاده از زیورآلات مسی ، پوست و زیورآلات شما به رنگ سبز درآمده اند . این تغییر رنگ به دلیل اکسیداسیون اتفاق می افتد و هنگامی رخ می دهد که مس با هوا ، عرق بدن و چربی پوست واکنش نشان می دهد . در حقیقت این اتفاق یکی از دلایلیست که ثابت می کند زیورآلات مسی شما از مس خالص ساخته شده است . برای از بین بردن رنگ سبز پوست ، کافیست آنرا با آب و صابون بشویید .

خوشبختانه تمیز کردن زیورآلات مسی با یک محلول اسیدی از قبیل : آب لیمو ، سرکه یا کچاپ آسان است . در ادامه ، چند روش برای نحوه تمیز کردن زیورآلت مسی و بازگرداندن تلولو و درخشش به آنها آمده است :

1- آب لیمو . زیورآلات را در یک کاسه کوچک قرار داده و لیمو را به حد کافی بفشارید تا سطح زیورآلات مسی را بپوشاند . روی آن نمک بپاشید و حدود 20 دقیقه صبر کنید تا چرک و کثیفی از آن جدا شود . از انگشت خود و یا یک پارچه نرم برای مالش دادن و پاک کردن نمک از روی قطعه مورد نظر استفاده نمایید . برای پاک کردن شکاف ها و لبه های قطعه می توانید از یک برس نرم استفاده کنید . در پایان آنها را با آب شسته و با یک پارچه نرم خشک کنید .

2- سرکه . مقداری سرکه را درون یک کاسه شیشه ای یا پلاستیکی ریخته و قطعات مسی مورد نظر را داخل آن قرار دهید طوریکه سطح آن ها را بپوشاند . به هیچوجه از کاسه فلزی استفاده نکنید . مقداری نمک سفره (نمک معمولی) را بر روی زیورآلت ریخته و چند دقیقه بگذارید بماند . نمک ها را با انگشتتان ، یک پارچه و یا یک مسواک بر روی قطعه مسی مالش داده و 5 تا 10 دقیقه بگذارید بماند . در انتها آن ها را با آب شسته و با یک پارچه نرم به آرامی خشک نمایید .

3- (سس) کچاپ : مقداری (سس) کچاپ را به وسیله انگشت ، یک پارچه و یا یک مسواک بر روی زیورآلات مسی خود بمالید . 5 تا 10 دقیقه بگذارید بماند . سپس آن را با آب شسته و به آرامی با یک پارچه نرم خشک نمایید .

تذکر : هرگز از پاک کننده های تجاری مس برای پاک کردن زیورآلات مسی خود استفاده نکنید . این مواد شیمیایی برای زیورهای مسی شما بسیار زبر هستند و به آنها آسیب می زنند .

منبع : jewelryinfoplace.com

ترجمه : واحد ترجمه زیورچی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()